Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’da aktif vaka ve ağır hasta sayısı azalmaya devam ediyor

Suudi Arabistan’da aktif vaka ve ağır hasta sayısı azalmaya devam ediyor

Cuma, 14 Mayıs, 2021 - 17:30
Bayram günlerinde ihtiyati tedbirlere bağlılık sürüyor (SPA)

Suudi Arabistan’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aktif vaka ve ağır hasta sayısı azalmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde 927 kişide koronavirüs tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 431 bin 432’ye yükseldiğini bildirdi.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, bin 323’ü ağır hasta olmak üzere ülkedeki aktif vaka sayısının 8 bin 511 olduğu bilgisi verildi.

Sağlık Bakanlığı, bin 608’i son bir günde olmak üzere şu ana kadar 415 bin 747 kişinin iyileştiğini belirtti.

Açıklamada, son 24 saatte 12 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybının 7 bin 134’e yükseldiği de ifade edildi.

Bakanlık, vaka ve ağır hasta sayısının artmaya devam ettiğine dikkati çekerek, herkesi ihtiyati tedbirlere uymaya çağırdı.

Sağlık Bakanlığı, ülkedeki herkesi Sehhaty uygulaması üzerinden aşı kaydı yaptırmaya bir kez daha davet etti.

Suudi Arabistan İslami İşler Bakanlığı, namaz kılmak üzere cemaat arasında koronavirüs tespit edilmesinin ardından 2 camiyi geçici olarak kapattı.

Toplamda 97 günde geçici olarak kapatılan cami sayısı bin 175’e ulaştı. Sterilizasyon işlemlerinin ardından bunlardan bin 168’i açıldı.

Bakanlık, herkesi ihtiyati tedbirlerle ilgili tüm talimatlara uymaya ve camilere gelenlerin güvenliği ve sağlığı için bu konuda iş birliği yapmaya çağırdı.


Editörün Seçimi

Multimedya