Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Wall Street Journal: Bill Gates bir şirket çalışanıyla yasak ilişkisi nedeniyle Microsoft yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti

Wall Street Journal: Bill Gates bir şirket çalışanıyla yasak ilişkisi nedeniyle Microsoft yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti

Pazartesi, 17 Mayıs, 2021 - 12:00
Microsoft’un kurucusu Bill Gates (Reuters)

Microsoft’un kurucusu ve eski CEO’su Bill Gates’in, 1975’te kurduğu şirketin yönetim kurulu üyeliğinden geçen sene istifa etmesinin, şirkette çalışan bir kadınla ilişkisi ile bağlantılı olduğu iddia edildi.

Wall Street Journal gazetesine göre, Microsoft yönetim kurulu üyeleri, 2020 yılında hakkında başlatılan bir soruşturmanın sürmesi nedeniyle Gates’in yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmesi gerektiğine karar verdi.

Habere göre, Gates hakkındaki soruşturma, bir kadın çalışanın Gates ile yıllarca cinsel ilişki yaşadığını iddia etmesinin ardından başlatıldı.

Gates’in sözcüsü ise, “Bill Gates’in yaklaşık 20 yıl önce dostane bir şekilde sona eren bir ilişki vardı” diyerek, yönetim kurulu üyeliğinden istifa kararının bu konuyla ilgili olmadığını söyledi.

20 yıl önce yoksulluk ve hastalıkla mücadele eden Bill & Melinda Gates Vakfı’nı birlikte kuran Amerikalı milyarder Bill Gates ve eşi Melinda Gates, 27 yıllık bir evlilikten sonra 3 Mayıs’ta boşandıklarını duyurdu.


Editörün Seçimi

Multimedya