Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail, Hamas liderlerinin evlerini ve tünelleri vurmaya devam ediyor

İsrail, Hamas liderlerinin evlerini ve tünelleri vurmaya devam ediyor

Salı, 18 Mayıs, 2021 - 11:30
İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki bir binayı vurması sonucu duman yükseliyor (Reuters)

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ndeki Hamas liderlerinin evlerini ve tünelleri hedef almaya devam ettiğini açıkladı.

DPA’ya göre, İsrail ordusu Sözcü Birimi’nin Arap Medyası Bölümü Başkanı Avichai, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin, Gazze Şeridi’nde çatışmaları yürütmek için kullanılan Hamas liderlerine ait 5 evi vurduğunu bildirdi.

Avichai, söz konusu hava saldırılarında Hamas Deniz Kuvvetleri’ndeki üst düzey bir yetkilinin evinin yanı sıra Cebaliye Taburu komutanının ve Zeytun’daki bir liderin evinin de hedef alındığını belirtti.

İsrail’e ait savaş uçakları, Gazze’nin kuzeyindeki tünel ağlarını da vurmaya devam etti. 62 savaş uçağının düzenlediği saldırıda, 120 hassas füzeyle 65 hedef vuruldu.

Avichai, Tel Aviv, Kudüs ve Aşkelon’a doğru roket fırlatmada kullanılan bazı alanların da hedeflendiğini ifade etti.

Sözcü, Gazze Şeridi’ndeki grupların dün 19.00 ile 07.00 saatleri arasında İsrail’e 90 roket fırlattığını bildirerek, bunlardan çoğunun Demir Kubbe tarafından imha edildiği, 20’sinin ise Gazze’ye düştüğü bilgisini verdi.


Editörün Seçimi

Multimedya