Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı Abu Dabi'deki askeri ataşenin açılışını yaptı

Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı Abu Dabi'deki askeri ataşenin açılışını yaptı

Cuma, 28 Mayıs, 2021 - 08:15
Suudi Genelkurmay Başkanı, Abu Dabi'deki yeni Suudi Askeri Ataşesi şubesinin açılışında.

Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı Korgeneral Fayyad bin Hamid Al-Ruwaili, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi'deki Suudi Askeri Ataşeliği'nin yeni karargahının açılışını tesis ve misyon personelinden oluşan bir heyet eşliğinde gerçekleştirdi.

Genelkurmay Başkanı, askerî misyonun hayata geçirilmesinin ortak çıkarları ve iki kardeş ülke arasında her alandaki işbirliğini desteklemeye yönelik Suudi liderliğinin samimi çabasını yansıttığını ifade etti. Bunun, özellikle savunma ve askerî işbirliği alanında Suudi Arabistan ve BAE silahlı kuvvetleri arasındaki iletişim ve verimli işbirliği konusundaki koordinasyonunun bir uzantısı olduğunu belirtti.

Korgeneral Fayyad bu gelişmenin, askerî öğrencilerin akademik gelişimi için en iyi eğitim fırsatlarını ve imkânlarını sağlayarak sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek için bir vasıta olarak kabul edilmesi gerektiğini ifade etti.


Editörün Seçimi

Multimedya