Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısırlı sanatçı Muhammed Ramazan parasına el konulduğunu açıkladı

Mısırlı sanatçı Muhammed Ramazan parasına el konulduğunu açıkladı

Cuma, 4 Haziran, 2021 - 11:45
Mısırlı sanatçı Muhammed Ramazan

Mısırlı sanatçı Muhammed Ramazan özel bir bankadaki parasına el konulduğunu açıklayarak Mısır’da büyük bir yankı uyandırdı.

Ramazan Facebook hesabından yayınladığı bir video görüntüsünde, “Bu sabah CIB Bankası çalışanın bana devletin parama el koyduğunu söylediği bir telefonla uyandım” diyerek banka çalışanına ‘paramın ve evimin ülkenin malı olduğunu söyledim” ifadelerini kullandı. Ramazan banka çalışanın kendisine kartından herhangi bir alışveriş yaparken rezil olmaması için durumu bildirdiğini söyledi.

Kısa süre önce Youtube kanalında Champion şarkısını yayınlanan Ramazan bir gün içerisinde 4 milyon izlenmeye ulaştı.

Mısır basınında yer alan haberlere göre, sanatçısının banka hesabına el konulmasının sebebi pilot Eşref Ebul Yusr’a 6 milyon Mısır sterlini (382 bin 400 dolar) tazminat ödemesine karar verilmesiyle alakalı. Geçtiğimiz aylarda Mısırlı bir mahkeme, Muhammed Ramazan’ın bahsi geçen pilotun kullandığı uçakta video klip çekmesiyle işten atılmasına sebep olduğu gerekçesiyle Yusr ve ailesinin uğradığı zararları karşılaması için maddi tazminat talep ettiği davayı gördü. Davada sanatçının pilot ve ailesine tazminat ödemesine karar verildi.

Mısırlı kaynaklar, pilotun ailesinin mahkeme tarafından verilen kararın uygulanması için icra formu aldığını ve uygulanması için bankaya yönlendiğini bildirdi.

Haberi aktarma şekli nedeniyle takipçileri tarafından sert eleştirilere maruz kalan Ramazan’ın, “kafa karıştırdığı ve mahkemenin aleyhindeki kararı bilmesine rağmen devletin parasını bilinmeyen bir amaç için tuttuğunu ileri sürdüğü” gerekçesiyle cezalandırılmasını talep ediliyor.


Editörün Seçimi

Multimedya