Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’ın Yemen’e sağladığı petrol hibesinin ikinci sevkiyatı ülkeye ulaştı

Suudi Arabistan’ın Yemen’e sağladığı petrol hibesinin ikinci sevkiyatı ülkeye ulaştı

Cuma, 4 Haziran, 2021 - 16:45

Suudi Arabistan’ın, Yemen Kalkınma ve Yeniden Yapılandırma Programı (SDRPY) kapsamında Yemen’e sağladığı petrol türevleri hibesinin ikinci sevkiyatı tamamlandı. Bu kapsamda, Aden Petrol Rafinerisi’ne 70 bin metrik ton dizel ve 40 bin metrik ton mazot sevk edildi.

İkinci sevkiyat, hibeden yararlanmaya başlayan istasyonlara dağıtılmak üzere Aden’deki petrol limanına geldi. Bu da, Aden’deki elektrik kesintilerinin önemli ölçüde azalmasına katkıda bulunacak.


Suudi Arabistan, Yemen halkına hizmet etmek ve acılarını hafifletmek için toplamda 422 milyon dolar değerinde 1 milyon 200 metrik ton petrol ürününü hibe ediyor.


SDRPY, 200 proje ve girişim aracılığıyla Yemen’deki enerji sektörünün yanı sıra sağlık, eğitim, su, tarım, balıkçılık, devlet kurumlarının kapasitesini geliştirme ve ulaşım gibi diğer temel sektörlere kalkınma desteği sağlıyor. 


Editörün Seçimi

Multimedya