Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hindistan’da 27 kişi yıldırım düşmesi nedeniyle öldü

Hindistan’da 27 kişi yıldırım düşmesi nedeniyle öldü

Salı, 8 Haziran, 2021 - 15:00
Mumbai’de trende seyahat eden insanlar (AFP)

Yetkililer, bugün (8 Haziran Salı) Batı Bengal eyaletinin çeşitli alanlarında yıldırım düşmesi nedeniyle en az 27 kişinin öldüğünü açıkladı.

Yağış sezonu öncesi güçlü fırtınalar, dün geç saatlerde eyaletin altı bölgesini vurdu.

Afet yönetimi yetkilisi Mrinal Kanti Rano, ölümlerin çoğunun yıldırım düşmesi nedeniyle olduğunu söylerken, ağaçların devrilmesi ve barakaların çökmesi sonucunda da ölenlerin olduğunu belirtti.

En korkunç olayın, Murşidabad kasabasında yaşandığını ifade eden Rano, bir pompa istasyonunun yakınında oturan 6 kişiye yıldırım çarptığını aktardı.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ölenler için üzüntülerini dile getirdi. Modi, kurbanların ailelerine 200 bin rupi (2 bin 746 dolar) ve her yaralıya da 500 bin rupi tazminat ödeneceğini açıkladı.

Öte yandan bir yolcu uçağı, hava olayları nedeniyle Batı Bengal eyaletinin başkenti Kalküta kasabasına mecburi iniş yaparken, 8 yolcu da yaralandı.

 


Editörün Seçimi

Multimedya