Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arap Koalisyonu: Son dönemde Yemen’de barış için operasyonları durdurduk

Arap Koalisyonu: Son dönemde Yemen’de barış için operasyonları durdurduk

Cuma, 11 Haziran, 2021 - 13:00

Yemen'deki Meşruiyeti Destekleme Koalisyonu tarafından yapılan açıklamada, son dönemde Sana ve Yemen'in diğer hiçbir şehrinde herhangi bir askeri operasyon yapılmadığı söylenerek, bununla barış için siyasi bir atmosfer oluşturulmasının amaçladığın vurgulandı.

Öte yandan Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA tarafından yapılan açıklamada koalisyonun Sana'daki Birinci Zırhlı Tümeni hedef aldığına dair haberlerin yanlış olduğu belirtildi.

Son dönemde Sana ve Yemen'in hiçbir şehrinde herhangi bir askeri operasyon gerçekleştirilmediği vurgulanarak, herhangi bir operasyon gerçekleştirilmemesinin barış için yeni bir siyasi atmosfer yaratılmasının amaçlandığı kaydedildi.

Husilerin Marib'deki masum sivillere yönelik düşmanca saldırılarının ise insani değerlere ve uluslararası insancıl hukuk ilkelerine aykırı olduğu vurgulandı.

Öte yandan koalisyon güçleri dün akşam Husi milisleri tarafından Suudi Arabistan’ın güneybatısındaki Hamis Muşayt'e doğru atılan SİHA’nın durdurulduğunu ve imha edildiğini duyurdu.


Editörün Seçimi

Multimedya