Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman, Şeyh Mansur el-Ahmed’in ölümü nedeniyle Kuveyt Emiri’ne taziyelerini iletti

Kral Selman, Şeyh Mansur el-Ahmed’in ölümü nedeniyle Kuveyt Emiri’ne taziyelerini iletti

Cumartesi, 12 Haziran, 2021 - 09:15

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, dün (Cuma günü) Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Telefon görüşmesi sırasında, Kral Selman bin Abdulaziz, Şeyh Mansur el-Ahmed el-Cabir el-Mübarek es-Sabah’ın ölümü nedeniyle Kuveyt Emiri'ne taziyelerini ve başsağlığı dileklerini sunarak “Allah’tan merhumu rahmet ve mağfiretiyle bağışlamasını, ailesine sabır ve teselli vermesini niyaz ediyorum" şeklinde dua etti.  

Kuveyt Emiri, taziyelerinden dolayı Kral Selman’a teşekkür ve takdirlerini sundu.

Öte yandan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Abdulaziz, dün Kuveyt Emiri Şeyh Nevaf el-Ahmed ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Şeyh Mansur el-Ahmed el-Cabir el-Mübarek es-Sabah’ın vefatı dolayısıyla taziyelerini iletti. Veliaht Prens, “Yüce Allah'tan merhumun affedilmesini ve cennetine koymasını, ailesine ve yakınlarına sabır vermesini diliyorum” dedi.  

Kuveyt Emiri, taziyelerinden ve gösterdiği kardeşlik duygularından dolayı Kral Selman’a ve Veliaht Prens’e teşekkür etti.

Muhammed bin Selman ayrıca, Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a başsağlığı ve taziye mesajı gönderdi.


Editörün Seçimi

Multimedya