Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arap Parlamentosu, Husi milislerinin Suudi Arabistan’a yönelik saldırılarını kınadı

Arap Parlamentosu, Husi milislerinin Suudi Arabistan’a yönelik saldırılarını kınadı

Pazartesi, 14 Haziran, 2021 - 09:15

Arap Parlamentosu, dün (Pazar) Husi milislerinin Suudi Arabistan’ın Asir bölgesindeki bir okula saldırmasını kınadı. Yapılan açıklamada, “Husi milisleri, uluslararası hukuku ihlal etti ve silahlı insansız hava aracı (SİHA) kullanarak sivillere saldırdı” denildi.

Arap Parlamentosu yaptığı açıklamada, “Uluslararası toplumun Husi milislerine karşı caydırıcı bir harekette bulunmaması Husi milislerini teşvik etmektedir. Milisler, uluslararası hukuka ve insan haklarına karşı savaş suçları işlemeye devam etmektedir” ifadelerini kullandı. Parlamento, bölge güvenliğini ve istikrarı bozmayı amaçlayan İran destekli Husi milislerinin durdurulması için derhal bir müdahale kararı alınması için çağrıda bulundu.

Parlamento, Suudi Arabistan’ın Husi milislerine karşı ve bölge istikrarının ve insanların güvenliğinin korunması için aldığı önlemlere destek verdiğini açıklayarak Suudi Arabistan’ın vereceği herhangi bir tavizin tüm Arap ülkeleri için bir tehdit oluşturacağını belirtti.


Editörün Seçimi

Multimedya