Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Erdoğan, NATO Zirvesi kapsamında Johnson, Merkel ve Macron ile görüştü

Erdoğan, NATO Zirvesi kapsamında Johnson, Merkel ve Macron ile görüştü

Pazartesi, 14 Haziran, 2021 - 14:00
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Cumhurbaşkanı Erdoğan (Twitter)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi nedeniyle bulunduğu Brüksel’deki ikili temasları kapsamında Fransa Cumhurbaşkanı, İngiltere ve Almanya başbakanları ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi kapsamında İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü.

Twitter hesabından görüşmeye ilişkin paylaşım yapan Macron, "NATO zirvesinden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile uzun bir baş başa görüşmem oldu. Libya ve Suriye konularında birlikte çalışma konusunda ortak kararlığımızı ifade ettik" diye konuştu.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'la bugün Brüksel'de bir araya gelecek. 

Associated Press (AP) haber ajansı, iki NATO müttefikinin "Suriye'deki Kürt güçleri, S-400 meselesi" gibi birçok konuda anlaşmazlık yaşadığını yazdı. Haberde, iki liderin bugünkü gündeminde Suriye, Afganistan'dan çekilme sonrasında Türkiye'nin üstlenebileceği rol ve insan haklarının olacağı da kaydedildi.


Editörün Seçimi

Multimedya