Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Lübnan: Müstakbel’den bir milletvekili, Enerji Bakanlığı’nda kara para aklama skandalını ortaya çıkardı

Lübnan: Müstakbel’den bir milletvekili, Enerji Bakanlığı’nda kara para aklama skandalını ortaya çıkardı

Salı, 15 Haziran, 2021 - 10:00
Müstakbel Hareket’in üyesi Milletvekili Muhammed el-Haccar

Lübnan’da Müstakbel Hareketi Milletvekili Muhammed el-Haccar, Enerji ve Su Bakanlığı’ndaki şüpheli yolsuzluk ve kara para aklama faaliyeti hususundaki bilgileri soruşturmak üzere temyiz mahkemesine bir rapor sundu.

Haccar, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Fransa ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) bağışlarından dağıtılan, çeşitli spekülasyonlarla Enerji Bakanlığı’ndaki danışmanlara verilen ve yolsuzluk ve kara para aklama suçları teşkil eden milyonlarca euro değerindeki anlaşmalar hakkında bilgi aldığını açıkladı.

Milletvekili Haccar tarafından sunulan bilgiler, önümüzdeki Pazartesi günü Haccar’ın ifade vermesi için bir duruşma ayarlayan Hakim Sabbuh Süleyman’a teslim edildi.

Aktarılana göre, İlerici Sosyalist Parti milletvekillerinin elektrik meselesindeki ihale hususuna ilişkin şart defterlerinin sunulmasına dair ortaya koydukları da dahil olmak üzere Enerji Bakanlığı’ndaki yolsuzluk şüpheleriyle ilgili onlarca raporun varlığı, kamu parasını korumak için İhale ve Varlıklar Kanunu’na aykırı bir hamleye yol açtı.

Lübnan Kuvvetleri Milletvekillerini içeren Güçlü Cumhuriyet Bloğu üyesi Milletvekili Antoine Habaşi, mahkemeye Enerji Bakanlığı’ndaki yolsuzluk dosyalarının varlığı hakkında gerekli belgelerle birlikte bir rapor sundu.


Editörün Seçimi

Multimedya