Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hindistan'da bir kadını zorla soyup köyde yürüttüler

Hindistan'da bir kadını zorla soyup köyde yürüttüler

Salı, 15 Haziran, 2021 - 15:00
Saldırganlardan 6'sı yakalandı (ANI)

Hindistan'da bir grup köylü 10 Haziran'da, "eşini başka bir erkek için terk ettiği" gerekçesiyle bir kadını dövdü ve köyde çıplak yürümeye zorladı.

Sputnik International'ın aktardığına göre bir görgü tanığı, 35 yaşındaki kurbanın 6 ay önce komşu köyden birisi için evini terk ettiğini ancak eşiyle barışıp geri döndüğünü iddia etti.

Ancak bu durumu kabullenemeyen Batı Bengal eyaletine bağlı Paschim Chengmar köyü sakinleri, perşembe günü çiftin evini basarak talihsiz kadını dışarı sürükledi ve ona saldırdı.

Yaşlıların kurduğu "köy meclisi" kurbanın komşu köyden bir adamla evlilik dışı ilişkisi olduğunu öne sürerek "ceza" verdi.

Olayı gören ve adı açıklanmayan bir kaynak, o anları şöyle anlattı:

"Bir grup, kadının elbisesini yırttı ve köyde yürümeye zorladı. Bazı kişiler kadının videosunu çekti. Kurban o kadar şoke oldu ki hiçbir iz bırakmadan günlerce ortadan kayboldu."

Yaşananlar, pazar günü sosyal medyada olaya ait bir videonun yayılmasıyla polise intikal etti.

The Indian Express, üç çocuğu olan kadının videoda "Beni dövebildiğiniz kadar dövün" dediğini kaydetti.

Ailesinin evine kaçan kurbanla görüşen yetkililer, 6 kişiyi yakaladı. Bholanath Pandey adlı bir polis "Diğer zanlıların yakalanması için baskın yapmaya devam ediyoruz" dedi.

Polis ekipleri, kurbanın müşahede altında olduğunu bildirdi.
Independent Türkçe, Sputnik International, ANI, The Indian Express


Editörün Seçimi

Multimedya