Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Brezilya'da koronavirüs kaynaklı ölümler yarım milyona yaklaştı

Brezilya'da koronavirüs kaynaklı ölümler yarım milyona yaklaştı

Perşembe, 17 Haziran, 2021 - 06:00
Copa Amerika'da bir işçi basın toplantı odasını sterilize ediyor... (Reuters)

Brezilya Sağlık Bakanlığı, ülkede son 24 saatte 2 bin 468 kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirdiğini, 80 bin 609 kişide ise koronavirüs tespit edildiğini açıkladı.

Reuters haber ajansına göre Güney Amerika ülkesi Brezilya'da salgının başlangıcından bu yana, toplam 17 milyon 533 bin 221 Kovid-19 vakası ve koronavirüs kaynaklı 696 bin 490 ölüm kaydedildi.

Güney Amerika ülkesi Brezilya, ABD ve Hindistan'ın ardından Kovid-19 salgınında en çok vakaya sahip üçüncü ülke oldu. Ayrıca ABD'den sonra koronavirüs kaynaklı en çok ölümün gerçekleştiği ikinci ülke.

Salı akşamı yayınlanan bir habere göre, Pazar gününden bu yana Brezilya’da düzenlenen Uluslararası Güney Amerika Futbol Kupası (Copa America), müsabakalarında düzinelerce yeni tip koronavirüs vakası görüldü.

Brezilya merkezli spor gazetesi Lance, Brezilya Sağlık Bakanlığı'ndan alıntı yaparak, turnuva sırasında yapılan PCR testleri sonucunda 52 futbolcu ve idarecide Kovid-19 tespit edildiğini aktardı.

Venezuela Milli Takımı heyeti, oyuncuları ve idarecileri arasında 12 Kovid-19 vakası kayıtlara geçerken, Bolivya Milli Takımı heyeti, oyuncularının yanı sıra teknik kadrodan da çok sayıda Kovid-19 vakası tespit edildiği açıklandı.

Kolombiya ekibi geçtiğimiz Pazar günü bir yardımcı antrenör ve fizyoterapiste virüs görüldüğünü duyurdu.

Alman haber ajansına göre, Brezilya, turnuva başlamadan kısa bir süre önce, yüksek enfeksiyon oranları ve siyasi huzursuzluk nedeniyle Arjantin ve Kolombiya’ya verilen turnuva ev sahipliğini elde etmişti.

Güney Amerika Futbol Federasyonu (Conmebol), turnuvayı salgın kriziyle başa çıkmakta zorluk çeken Brezilya'ya taşıma kararını savundu.


Editörün Seçimi

Multimedya