Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD’deki bazı hastanelerde koronavirüs hastası kalmadı

ABD’deki bazı hastanelerde koronavirüs hastası kalmadı

Cuma, 18 Haziran, 2021 - 17:15
Teksas’taki bir hastanede görevli sağlık çalışanı (Reuters-Arşiv)

ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ilk dalgasında ağır yük taşıyan ve tüm yatakları dolan Boston Tıp Merkezi, bu hafta koronavirüs tedavisi gören hasta sayısının sıfıra indiğini açıkladı.

Epidemiyolog Dr. Cassandra Pierre, konuya dair yorumunda “Yaşasın” diyerek, Çarşamba günü hastanede koronavirüs hastası kalmadığına ilişkin haberi aldıktan sonra ‘alışılmadık şekilde neşeli’ bir ruh haline girdiğini söyledi.

Dr. Pierre yine de rehavete karşı uyararak, “Zor bir yıl geçirdik ve bundan kurtulmamız biraz zaman alacak” diye konuştu.

Bloomberg’e göre, Kaliforniya’nın Marin bölgesi de, bir yıldan fazla bir süredir ilk kez yerel hastanelerde koronavirüs hastası olmadığını duyurdu.

Ülkedeki sağlık yetkilileri, henüz koronavirüse karşı zafer ilan etmedi. Ancak aşılanma oranının yüzde 50’yi aşması ve hastanelerde koronavirüs hastalarının azalmasıyla birlikte salgın ilgili bazı sağlık uygulamalarında temkinli bir düşüş başladı.


Editörün Seçimi

Multimedya