Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Irak güvenlik güçleri: Kerkük'te 10 DEAŞ’lı yakalandı

Irak güvenlik güçleri: Kerkük'te 10 DEAŞ’lı yakalandı

Cumartesi, 19 Haziran, 2021 - 14:00
Irak güvenlik güçleri Bağdat'ta (Reuters)

Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı'na bağlı Güvenlik Medya Hücresi, bugün, Kerkük kentinde (Bağdat'ın 250 km kuzeyinde) 10 DEAŞ militanının yakalandığını bildirdi.

DPA’nın aktardığına göre Medya Hücresi tarafından yapılan açıklamada, Irak İçişleri Bakanlığı'na bağlı Federal İstihbarat ve Soruşturma Ajansı Terörle Mücadele Kurumu, DEAŞ terör örgütüyle bağlantılı aranan 10 teröristin Kerkük’te yakalandığını bildirdi.

Irak Haber Ajansı'nın (INA) aktardığına göre Medya Hücresi, tutukluların DEAŞ unsurlarına lojistik destek sağladığını ve bazılarının sözde Kerkük bölgesinde savaşçı ve destek unsuru olarak görev yaptığını belirtti.

Irak Güvenlik Medya Hücresi, istihbarat ajansının geçtiğimiz Perşembe, Samarra ilçesinde (Bağdat'ın 120 km kuzeyinde) üç DEAŞ unsurunu daha yakaladığını açıkladı. Medya Hücresi tarafından yapılan açıklamada tutukluların Selahaddin vilayetinde görev yaptıkları ve soruşturmalar sırasında güvenlik güçlerine ve vatandaşlara yönelik terör operasyonlarına katıldıklarını itiraf ettikleri ifade edildi.


Editörün Seçimi

Multimedya