Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

AB Yüksek Temsilcisi Borrell, Lübnan'daki krizin halk üzerindeki sonuçları konusunda uyardı

AB Yüksek Temsilcisi Borrell, Lübnan'daki krizin halk üzerindeki sonuçları konusunda uyardı

Cumartesi, 19 Haziran, 2021 - 14:30
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile görüştü. (AFP)

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell bugün (Cumartesi) yaptığı açıklamada, Lübnan'ın karşı karşıya olduğu krizin iç ve dış kaynaklı olduğunu belirterek, halka yönelik sonuçlarının ise çok büyük olduğu konusunda uyardı.

Alman haber ajansına (DPA) göre, Lübnan Cumhurbaşkanlığı tarafından bugün Twitter üzerinden yapılan açıklamada Borrell, "Yardım edecek kaynaklarımız var. Ancak Lübnan gerekli reformları hayata geçirmeden yardım sağlayamayız” dedi.

Borrell ayrıca, bir hükümet kurma ve temel reformları derhal uygulama gereğini vurgulayarak liderleri sorumluluklarını üstlenmeye çağırdı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Borrell ile bir araya gelerek Lübnan'ın içinde bulunduğu zor koşulları ve Avrupa Birliği'nin bunların üstesinden gelmede Lübnan’a yardımcı olma rolünü ele aldı.


Editörün Seçimi

Multimedya