Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İtalya, koronavirüs nedeniyle EURO 2020 finalinin İngiltere’de yapılmasını istemiyor

İtalya, koronavirüs nedeniyle EURO 2020 finalinin İngiltere’de yapılmasını istemiyor

Salı, 22 Haziran, 2021 - 10:00
İtalya Başbakanı Mario Draghi ve Almanya Başbakanı Angela Merkel. (AP)

İtalya Başbakanı Mario Draghi, İngiltere’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının Delta varyantıyla bağlantılı olarak artması nedeniyle Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) finalinin İngiltere dışında bir yerde yapılması için çalışacağını söyledi.

Draghi, Berlin’de Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, “Finaller Roma’ya taşınabilir, buna yönelik bir çalışmanız olacak mı?” şeklinde gelen bir soruya şu yanıtı verdi;

“Evet. Vakaların hızla arttığı bir yerde finallerin yapılmaması için çalışacağım.”

Merkel ise, İtalyan mevkidaşı ile Avrupa Şampiyonası ile ilgili bazı noktalarda anlaştıklarını dile getirerek, “Özellikle futbolda ortak noktalar var. İkimiz de Robin Gosens’in Atlanta Bergamo takımı için mükemmel bir oyuncu olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Bavyera Başbakanı Markus Söder de, bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada, “Münih, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle İngiltere’den taşınması durumunda EURO 2020 karşılaşmaları için alternatif bir mekan olmaya hazır” diye konuştu.

Söder ayrıca, “EURO 2020 konusunda UEFA’nın cebinde bir B planı olması akıllıca olur” ifadelerini kullandı.


Editörün Seçimi

Multimedya