Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Erdoğan'dan AK Parti'li belediye başkanlarına: İhaleleri şeffaf şekilde gerçekleştirin, hatta canlı yayınlayın

Erdoğan'dan AK Parti'li belediye başkanlarına: İhaleleri şeffaf şekilde gerçekleştirin, hatta canlı yayınlayın

Çarşamba, 23 Haziran, 2021 - 14:45
Fotoğraf: AFP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti belediye başkanları toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Son 19 yılda hayata geçirilen reformlarla mahalli idarelerin gücünün artırıldığını belirten Erdoğan, "Vatandaşlarımızın hayatına dokunan hizmetlerin önemli bölümünü belediyelerimiz yürütüyor. Büyük bir mekanizmanın en kritik parçası olduğunu unutmadan çalışmanız önemlidir" ifadesini kullandı.

"AK Parti son 19 yılda insanımızın beklentisinin çıtasını da yükseltmiştir" diyen Erdoğan şöyle devam etti:

"Artık vatandaşlarımız belediyelerden rutin işlerinin görülmesini değil, kendisine kıymet verilmesini de bekliyor. Muhatap bulmayı, soru sorduğunda cevap almayı, sorunlarının çözülmesini, ilgilenilmesini arzu ediyor.

Gönül belediyeciliği derken biz de bu anlayışı kast ediyoruz. Vatandaşa değer veren, gayretli, çalışkan, dürüst bir belediyecilik tasavvurundan bahsediyorum. Sizlerden insanımıza canla başla hizmet ederken güler yüzü, saygıyı, tevazuyu elden bırakmamanızı istiyorum. AK Partili belediye başkanı vatandaşın içinde olmalı, ulaşılabilir olmalı. Çarşıdan, pazardan ayağını kesmemelidir. İcraat yapmadan, eser yapmadan sosyal medyadan vatandaşın kalbine girilemeyeceği açıktır. Sosyal medya belediyeciliği hizmet belediyeciliğinin yerini alamaz."


"Şaibeye yer vermeyecek şekilde adil ve açık çalışma ortaya koymanız gerekiyor"

"Milletimize açıkladığımız manifestomuzdaki 11 prensibe sahip çıkmanızı istiyorum" diyen Erdoğan, imar düzenlemeleri ve ihalelerle ilgili de belediye başkanlarına çağrıda bulundu.

Erdoğan, "İmar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde adil ve açık çalışma ortaya koymanız gerekiyor. İhaleleri şeffaf şekilde gerçekleştirin, hatta canlı yayınlayın. Tanıtıma önem verin" dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

"Yerel yönetimler başkanlığımız illere özel çalışmalar yapıyor. Bu çalışma sonunda sizin önümüzdeki seçimlere kadar izleyeceğiniz yol haritası ortaya çıkmaktadır. Sizin başarınız 2023'teki seçimlerin sonuçlarını da etkileyecektir. Sizlerden özellikle şehrinizin her bir hanesine ulaşarak sorunları yerinde görmenizi özellikle rica ediyorum. Bu süreci gayet iyi hazmetmeli, halkımızla kapılar çalınarak evlere misafir olmaya mecburuz. Gönül belediyeciliğini de tüm şehirlerde yaygınlaştırmamız lazım. Mütevazi olmak, tevazu için çalışmaları yaygınlaştırmak bizim için en önemli görev. 2023'e de böyle hazırlanmamızın gereğini hatırlatıyorum."
Independent Türkçe


Editörün Seçimi

Multimedya