Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere Başbakanı uyardı: Kısıtlamaların kaldırılmasıyla vakalar artacak

İngiltere Başbakanı uyardı: Kısıtlamaların kaldırılmasıyla vakalar artacak

Pazartesi, 12 Temmuz, 2021 - 15:15
İngiltere Başbakanı Boris Johnson (Reuters)

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, dün yaptığı açıklamada küresel anlamda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının henüz bitmediğini söyleyerek, kısıtlamaları kaldırdıklarında vakaların artacağı konusunda uyardı.

Johnson’ın, tüm kısıtlamalarını kaldırma konusundaki nihai kararını açıklamak üzere bugün bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Başbakan geçtiğimiz hafta, maske takma, sosyal mesafeye dikkat etme ve evden çalışma gibi kısıtlamaların 19 Temmuz’da kaldırılması yönündeki planların devam ettiğini duyurdu.

Vakaların aylardır görülmeyen seviyelere yükselmesine rağmen, Johnson’ın neredeyse tüm kısıtlamaları 19 Temmuz’dan itibaren kaldırma planlarını onaylaması bekleniyor.

İngiltere, yetişkinlerin yüzde 87’sinden fazlasının en az bir doz ve yüzde 66’sının iki doz aldığı dünyanın en hızlı aşı programlarından birini uyguluyor.

Buna rağmen, son haftalarda ülkede kıştan bu yana görülmeyen oranlarda vaka artışı kaydedildi.


Editörün Seçimi

Multimedya