Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump, görüşmelerinin dinlemesini önlemek için eşi Melania’nin telefonunu kullandı

Trump, görüşmelerinin dinlemesini önlemek için eşi Melania’nin telefonunu kullandı

Cuma, 16 Temmuz, 2021 - 14:15
ABD eski Başkanı Donald Trump ve eşi Melanie (Reuters-Arşiv)

The Wall Street Journal muhabiri Michael Bender tarafından yazılan ‘Açıkcası, Bu Seçimi Biz Kazandık’ isimli kitaba göre, ABD eski Başkanı Donald Trump, özellikle Beyaz Saray eski Genel Sekreteri John Kelly’nin bazı konuşmaları dinlemesinden kaçınmak için eşi Melania’nın telefonunu kullandı.

The Independent’a göre, Bender’in bu hafta piyasaya giren yeni kitabında, Trump’ın temaslarda yürürlükteki kuralları ve düzenlemeleri nasıl aşmaya çalıştığına yer verildi.

Beyaz Saray eski Genel Sekreteri Kelly’nin, Başkan Trump’ın Beyaz Saray’daki telefon görüşmelerini dinleme yetkisi vardı.

Bender kitabında, “Trump tarafından yönetimine alınan dört yıldızlı bir emekli deniz generali olan John Kelly, herhangi bir aramayı dinlemek için bu yetkiyi kullanmaya çalıştığında, Trump bundan kaçınmak için arkadaşlarına eşi Melania’nın telefon numarasını verdi” yazdı.


Editörün Seçimi

Multimedya