Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Irak’ta koronavirüs tablosu endişe uyandırıyor: Son 24 saatte 8 bin 336 vaka, 44 ölüm

Irak’ta koronavirüs tablosu endişe uyandırıyor: Son 24 saatte 8 bin 336 vaka, 44 ölüm

Cumartesi, 17 Temmuz, 2021 - 17:00
Irak'ın Necef kentindeki bir hastanede koronavirüse yakalanan bir kişi tedavi ediliyor (AP)

Irak Sağlık Bakanlığı bugün (Cumartesi) koronavirüs vakalarında eşi görülmemiş bir artışla karşı karşıya olunduğunu açıkladı.

Irak Haber Ajansı’nın aktardığına göre Irak Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Seyf el-Bedir, şunları söyledi: "Koronavirüs vakalarında eşi görülmemiş bir artışla karşı karşıyayız. Ağır hastalar da geçmişte olduğundan daha fazla."

Bakanlık sözcüsü, diğer ülkeler gibi Irak'ın da tehlikeli bir epidemiyolojik dönemle karşı karşıya olduğuna ve farkındalığı yoğunlaştırarak büyük zorluklarla yüzleşmek için ciddi bir duruş sergilenmesi gerektiğine dikkati çekti.

Sözcü, "Sağlık Bakanlığı, koronavirüse karşı önleyici ve iyileştirici önlemleri takip etmekle görevli Divaniye Düzen Komitesi toplantısında, koronavirüs ile yüzleşmenin bir sonraki aşamasına ilişkin Sağlık ve Güvenlik Yüksek Komitesi’ne tavsiyelerde bulundu" dedi.

Bakanlık sözcüsü ihtiyati tedbirlere uyulması, maske ve sosyal mesafeye kurallarına dikkat edilmesi ve aşıların yapılması çağrısında bulundu.

Irak Sağlık Bakanlığı, dün (Cuma) son 24 saatte 8 bin 336 kişinin koronavirüse yakalandığını 7 bin 805 kişinin ise iyileştiğini açıkladı. Son 24 saatte virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 44 olarak kaydedildi.


Editörün Seçimi

Multimedya