Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Şiddetli fırtına İngiltere halkına kabusu yaşattı

Şiddetli fırtına İngiltere halkına kabusu yaşattı

Pazartesi, 26 Temmuz, 2021 - 09:15
Londra’da su bastığı yollarda arabalar zorlukla ilerliyor (AFP)

İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşanan şiddetli fırtınadan sonra gerçekleşen sel ve su baskınlarında arabalar ve otobüsler sokaklarda mahsur kaldı.

AFP’nin haberine göre sosyal medya kullanıcıları, şiddetli gök gürültülerinin yaşandığını İngiltere’nin güneybatısında araçların bir kısmının su altında kaldığı görüntüleri paylaştı.

The Met Office (Meteoroloji Genel Müdürlüğü), bugün akşam saat 19:00’a (18:00 GMT) kadar Londra ve çevre kentler için şiddetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı bölgelerde Temmuz ayı ortalamasının iki katı yağış beklendiğini belirterek yıldırım ve sel riski konusunda uyarıda bulundu.

Bir AFP muhabiri, polisin Londra’nın güneybatısında yer alan Queenstown Yolu’nda iki katlı üç otobüsün demir yolu köprüsü altında sıkıştığını ve yolun kapatıldığını açıkladı.

Eric isimli bir otobüs şoförü otobüse su dolmaya başlayınca yolcularını indirmek zorunda kaldığını açıkladı.

Londra’nın kuzeydoğusundaki Walthamstow’daki sürücüler araçlarını yağmurda bırakmak zorunda kaldı.

Polis yaptığı açıklamada doğu bölgesinde yaşanan sel felaketi ile ilgilenildiğini belirterek tünellerde ve kavşaklarda su baskını uyarısında bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya