Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Eski Hizbullah milletvekilinin lüks düğünü Lübnan'da tepkiye neden oldu

Eski Hizbullah milletvekilinin lüks düğünü Lübnan'da tepkiye neden oldu

Pazartesi, 26 Temmuz, 2021 - 09:00

Eski Hizbullah milletvekili Navar es-Sahili’nin kızının lüks düğünü Lübnan kamuoyunda tepkilere neden oldu. Sahili, kızının gösterişli düğününe yönelik eleştirilerin ardından Hizbullah’taki faaliyetlerini askıya aldı.

Eski Hizbullah milletvekili Navar es-Sahili, kızının lüks ve gösteriş gölgesinde kalan düğününe katılmasının ardından, parti liderliğinin kendisi hakkındaki kararını beklemeksizin 25 Temmuz’da Hizbullah’taki faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu.

Sosyal medya organlarında eski milletvekilinin kızı Hala es-Sahili’nin Londra’da ikamet eden Lübnanlı iş adamı Firas el-Yafi ile evlendiğini gösteren fotoğraflar yayınlandı. Fotoğraflar, Lübnanlıların ekonomik ve finansal krizler içinde olduğu ve krizlerin her gün daha da derinleştirdiği bir dönemde, parti liderlerine karşı bir dizi eleştiri ve kampanyaya yol açtı. Navar es-Sahili, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Dün damadım tarafından düzenlenen, kızımın düğününe katıldım. Bunun, değerli halkımızı inciteceğini düşünmedim” ifadelerine yer verdi. Sahili, “Bu nedenle yaşananlardan dolayı ailemden ve sevdiklerimden özür dilerim. Aynı şekilde sevdiğim ve mensup olduğum partiyi kasıtsız olarak suiistimal ettiğim için özür dilerim” dedi. Milletvekili, “Parti liderliğinin kararını beklerken, tüm parti faaliyetlerimi askıya alıyorum ve ne olursa olsun bu karara uyacağım” şeklinde konuştu.

Cumartesi akşamı Hala es-Sahili, Londra’da ikamet eden, bankacılık ve finans sektöründe çalışan Lübnanlı Firas el-Yafi ile evlendi. Hala’nın, Sahili’nin ilk evliliğinden olan kızı olduğu ve İngiltere’de yaşadığı biliniyor.

Babası, evlilik töreninde kendisine eşlik etti ve Lübnan’ın düğün geleneklerine göre onu, eşine teslim etti.

Düğün törenindeki savurganlık sosyal medyada tartışmalara yol açtı. Bu durum da Sahili’nin özür dilemesine ve parti faaliyetlerini askıya almasına neden oldu. 


Editörün Seçimi

Multimedya