Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE’de bin 539 yeni vaka kaydedilirken, Kuveyt bazı kısıtlamaları kaldırma kararı aldı

BAE’de bin 539 yeni vaka kaydedilirken, Kuveyt bazı kısıtlamaları kaldırma kararı aldı

Çarşamba, 28 Temmuz, 2021 - 06:30
Kuveyt'te bir kız, cep telefonunda aşıyı aldığına dair bir sertifika gösteriyor (AFP)

Kuveyt, 27 Temmuz’dan itibaren, ticari faaliyetlerin saat 20.00’den sonra zorunlu olarak sona erdirilmesi kararını iptal etti. Ayrıca 1 Ağustos itibariyle Fas ve Maldivler'e doğrudan uçuşlara da izin verecek.

Reuters ajansının haberine göre, Bakanlar Kurulu’ndan yapılan açıklamada, 1 Eylül'den itibaren konferans ve düğün gibi büyük toplantılar dışındaki tüm etkinliklerin ve çocuklara yönelik aktivitelerin serbest olacağı belirtildi. Ayrıca, Ağustos başı itibariyle, aşı yaptıranların birçok faaliyette bulunmasına izin verileceği, aşı olmayanların ise yalnızca eczanelere, gıda pazarlarına, tüketici kooperatifler topluluklarına ve hastanelere girmesine izin verileceği ifade edildi.


BAE’de son 24 saatte 2 ölüm kaydedildi

Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık ve Toplum Koruma Bakanlığı, dün (Salı), Kovid-19 nedeniyle iki yeni ölümün kaydedildiğini duyurdu. Böylece ülkede salgına bağlı toplam ölü sayısı bin 929’a yükseldi. Bakanlık tarafından BAE resmi haber ajansı WAM’a yapılan açıklamada, bin 539 yeni vakanın kaydedildiği ve toplam enfeksiyon sayısının 674 bin 724’e ulaştığı belirtildi. Açıklamada, bin 497 hastanın iyileştiğine ve koronadan iyileşenlerin toplamının 652 bin 180’e ulaştığına dikkat çekildi.

Bakanlık, toplumun farklı kesimlerine yönelik, en iyi ve en yeni tıbbi muayene teknolojileri kullanılarak, yaklaşık 296 bin yeni test yapıldığını duyurdu.


Editörün Seçimi

Multimedya