Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kremlin'den Biden'in Rusya hakkındaki sözlerine yanıt: Bilgisizliğini açığa vurdu

Kremlin'den Biden'in Rusya hakkındaki sözlerine yanıt: Bilgisizliğini açığa vurdu

Çarşamba, 28 Temmuz, 2021 - 18:30
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov (Reuters-Arşiv)

Kremlin yönetimi, Rusya'nın yalnızca nükleer silahlara ve petrole sahip bir ülke olduğu açıklamasını yapan ABD Başkanı Joe Biden'in bu açıklamalarının gerçeklikten uzak olduğunu ve onun Rusya hakkındaki bilgisizliğini açığa vurduğunu belirtti.

Reuters'ın haberine göre, Biden, dün yaptığı bir konuşmada ABD'nin "büyük bir güç" ile "gerçek bir savaşa" girmesinin ancak ABD'ye yapılan ciddi bir siber saldırının sonucunda olabileceğini belirterek uyarıda bulundu.

Biden, ABD istihbarat servislerinin Ruslarınkinden iyi olduğunu belirterek, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "ciddi bir sorununun" olduğunu da ifade etti.

Biden, Putin'i kastederek, "... Nükleer silahları ve petrol kuyularından başka hiçbir şeyi olmayan bir ekonominin tepesinde oturuyor. Başka hiçbir şey... Onların ekonomisi nasıl? Şu anda dünyanın en küçük sekizinci ekonomisi. En büyüğü mü? Başının ciddi olarak dertte olduğunu biliyor. Benim görüşüme göre bu da onu daha da tehlikeli biri haline getiriyor" dedi.


Kremlin Söcüzü: Rusya'da başka hiçbir şey olmadığını söylemek yanlış

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov ise Rusya'nın nükleer kabiliyetinin ve büyük petrol ve doğalgaz sektörünün varlığını kabul etti ancak Biden'in iddialarını reddetti.

Peskov, "Rusya'da başka hiçbir şey olmadığını söylemek yanlış. Bu, hatalı bir bilgi ve modern Rusya'nın yanlış anlaşılmasıdır" dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya