Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı: Kovid-19’u atlatanlar iki doz aşı yaptırabilir

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı: Kovid-19’u atlatanlar iki doz aşı yaptırabilir

Perşembe, 29 Temmuz, 2021 - 09:30

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı dün (Çarşamba) yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) atlatıp sağlığına kavuşanların iki doz aşı yaptırabileceğini duyurdu.

Bu bağlamda, aşı olmak isteyenler virüsü atlattıktan 10 gün sonra aşının ilk dozunu yaptırabilecekler. Bakanlık, söz konusu uygulamanın güvenli olduğunun tıbbi çalışmalarla kanıtlandığını belirterek iki doz aşı olmanın Kovid-19 ve varyantlarına karşı koruma sağladığına dikkati çekti.

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşısı için ulusal kampanyanın planlandığı gibi ilerlediğine işaret ederek, bu adımın enfeksiyonu önleme ve toplumu virüsün komplikasyonlarından koruma çabalarının bir devamı olarak geldiğini sözlerine ekledi.

Bakanlık aynı zamanda, Krallık’ta onaylanan aşıların etkili ve güvenli olduğunu vurgulayarak, aşı olmak için ‘Sehhaty’ (Sağlığım) uygulaması üzerinden kayıt yaptırma çağrısında bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya