Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Çin’de delta varyantı yayılmaya devam ediyor: 200’den fazla yeni vaka kaydedildi

Çin’de delta varyantı yayılmaya devam ediyor: 200’den fazla yeni vaka kaydedildi

Cuma, 30 Temmuz, 2021 - 16:00
Virüsün ilk ortaya çıktığı Çin’in Vuhan kentindeki bir tren istasyonundaki yolcular (Reuters)

Çin medya organları, bugün (30 Temmuz Cuma) ülkenin doğusundaki Nankin şehri havalimanındaki bir hastayla bağlantılı olarak, Çin’in 5 eyaletinde en az 200 kişi de koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Ayrıca ülkede, delta varyantı hızla yayılmaya devam ediyor.

İlk vakalar, geçen hafta 9 milyon nüfusa sahip başkentte havalimanı çalışanları arasında tespit edilmişti. Alman Haber Ajansı’na (DPA) göre virüsün, Nankin’e Rusya’dan gelen bir uçakla ulaştığından şüpheleniliyor.

Tespit edilen vakaların çoğu, Jiangsu eyaletinin başkenti Nankin ile sınırlı. Ancak diğer şehirlerde, bölgeden dönen yolcular arasında bireysel vakalar görüldü.

Vakalardan ikisinin Çin’in başkenti Pekin’de olduğu bildirildi. Yetkililer, vatandaşları zorunlu olmayan seyahatlerden kaçınmaya çağırdı. Ayrıca Nankin şehrinden dönenlere katı kurallar uygulanırken, tüm nüfus geçen haftadan bu yana iki kez teste tabi tutuldu.


Editörün Seçimi

Multimedya