Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Scarlett Johansson'ın temsilcisi, Disney'i oyuncunun kişiliğine saldırmakla suçladı

Scarlett Johansson'ın temsilcisi, Disney'i oyuncunun kişiliğine saldırmakla suçladı

Cumartesi, 31 Temmuz, 2021 - 15:30
Black Widow pandemi nedeniyle iki yılı aşkın süredir yaşanan ertelemeler yüzünden sinema salonlarında gösterilen ilk Marvel filmiydi (Marvel Studios/Walt Disney)

Hollywood'un en büyük yetenek ajanslarından Creative Arts Agency'nin eşbaşkanı Bryan Lourd, ünlü oyuncu Scarlett Johansson ve Disney arasındaki gerginliğe yönelik sert bir çıkış yaptı. 

Johansson, Black Widow'un sinema salonlarıyla aynı anda Disney+'ta yayımlanmasının şirketle imzaladığı anlaşmayı ihlali ettiği gerekçesiyle dava açacağını açıklamıştı.

Disney, anlaşmanın herhangi bir biçimde ihlal edilmediği ve davanın "hiçbir değerinin" olmadığını söylemişti. Reuters'ın haberine göre şirket, iki kez Oscar Ödülleri'nde aday gösterilen oyuncuya film için 20 milyon dolar (yaklaşık 170 milyon TL) ödendiğini ve aktrisin pandeminin etkilerini "duyarsızca" umursamadığını belirtmişti.

Deadline'ın haberine göre Lourd, Disney'i aktrisin kişiliğine saldırmakla suçladı. Lourd yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Disney utanmadan ve yanlış biçimde Johansson'ı Kovid pandemisine karşı duyarsız olmakla suçladı."

Lourd şirketinin aktrise yönelik imalarının yakışıksız olduğunu ifade etti. 

Disney'in pandemi nedeniyle karar değiştirerek filmi dijital platformda da yayımlama sürecine ünlü aktrisi dahil etmediği bildirilmişti. Filmden elde edeceği gelirin bir kısmı gişe hasılatına bağlı olan ve Disney'in Black Widow stratejisinden memnun kalmayan Scarlett Johansson nihayetinde uzun süredir işbirliği yaptığı stüdyoya dava açmaya karar vermişti. 

Johansson'ın attığı adımın ardından Emma Stone'un da benzer bir yola başvurabileceği bildirildi. Stone'un başrolünde yer aldığı Cruella da sinema salonları ve Disney+'ta eşzamanlı olarak gösterime girmişti. 
Independent Türkçe, Deadline, Reuters, Screen Rant


Editörün Seçimi

Multimedya