Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır, orman yangınlarında hayatını kaybedenler için Türkiye'ye başsağlığı diledi

Mısır, orman yangınlarında hayatını kaybedenler için Türkiye'ye başsağlığı diledi

Pazar, 1 Ağustos, 2021 - 09:00
Orman yangınları Türkiye'nin birçok şehrine yayıldı (DPA)

Mısır hükümeti ülkenin farklı bölgelerinde çıkan,  6 kişinin ölümüne ve yüzlerce kişinin yaralanmasına neden olan orman yangınlarında hayatını kaybedenler için Türkiye'ye taziyelerini iletti.

DPA’nın haberine göre, Mısır Dışişleri Bakanlığı, dün akşam (Cumartesi) yaptığı açıklamada, “Mısır, Türkiye'nin farklı bölgelerinde çıkan orman yangınları nedeniyle meydana gelen can kayıpları haberlerini derin bir üzüntüyle takip ediyor. Mısır, hayatını kaybedenlerin yakınlarına en içten taziyelerini iletiyor ve yaralılara acil şifalar diliyor. Bu doğal afetle mücadelede kardeş Türk halkının yanındayız” ifadeleri kullanıldı.  


Antalya, Adana, Muğla, Mersin,  Osmaniye gibi birçok ilde orman yangınları meydana geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, orman yangınlarından etkilenen alanların "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edildiğini duyurdu.


Onlarca yaralının olduğu yangınlarda ölenlerin sayısı 6'ya yükselirken, yetkililer yangınların büyük bir kısmını söndürmeyi başardı.


Editörün Seçimi

Multimedya