Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır ordusu: Kuzey Sina’da 89 tekfirci unsur öldürüldü

Mısır ordusu: Kuzey Sina’da 89 tekfirci unsur öldürüldü

Pazar, 1 Ağustos, 2021 - 16:30
Sina’da bir askeri operasyon sırasında Mısır askerleri (Reuters-Arşiv)

Mısır ordusu, geçtiğimiz günlerde ülkenin kuzeydoğusundaki Sina’da düzenlenen askeri operasyonlarda ‘çok tehlikeli’ 89 tekfirci unsurun öldürüldüğünü duyurdu.

Mısır Silahlı Kuvvetler Sözcüsü Garib Abdulhafız Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, terör unsurlarına yönelik operasyonlarda diz üstü bilgisayar, cep telefonları ve bir miktar paranın yanı sıra 73 otomatik tüfek, 140 şarjör ve 5 bin mermi, 34 telsiz, kamera ve gece görüş cihazı ile donatılmış bir drone’un ele geçirildiğini bildirdi.

Açıklamada tekfirci unsurlar tarafından kullanılan 59 motosiklete ek olarak ana yollara yerleştirilen 404 patlayıcı cihaz ve dört patlayıcı yüklü kemerin tespit edilerek imha edildiği bilgisi de yer aldı.

Tekfirci unsurların terör operasyonlarını gerçekleştirmek için kullandıkları 52 araç ve terörist unsurlar tarafından Kuzey Sina’ya sızmak için kullanılan 13 tünel de imha edildi.

Deniz kuvvetlerinin de, muharebe operasyonlarını yoğunlaştırdığı, stratejik hedefleri ve Mısır’ın ekonomik çıkarlarını koruduğu ve Kızıldeniz ile Akdeniz’de arama ve kurtarma çalışmaları yürüttüğü ifade edildi.


Editörün Seçimi

Multimedya