Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve Cezayir dışişleri bakanları bölgesel ve uluslararası gelişmeleri görüştü

Suudi Arabistan ve Cezayir dışişleri bakanları bölgesel ve uluslararası gelişmeleri görüştü

Salı, 3 Ağustos, 2021 - 09:45
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah ve Cezayirli mevkidaşı Ramtane Lamamra (Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı)

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan Pazartesi günü Cezayirli mevkidaşı ve Yurtdışı Ulusal Topluluk Bakanı Ramtane Lamamra ile telefonda görüştü.

Prens Faysal bin Ferhan, Ramtan Lamamra'yı Cezayir Dışişleri Bakanı olarak görevini üstlendiği için tebrik etti. Suudi Bakan görüşmede, iki ülke arasındaki ikili ilişkileri güçlendirmek için Lamamra ile birlikte çalışma arzusunu dile getirdi.

Görüşme sırasında, iki kardeş ülke ve halk arasındaki ikili ilişkiler ve bunları çeşitli alanlarda ve her düzeyde geliştirme yollarının yanı sıra, ortak çıkarları ilgilendiren bölgesel ve uluslararası alanlardaki gelişmelerin ele alındığı belirtildi.


Editörün Seçimi

Multimedya