Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail Başbakanı: İran’a karşı kendi başımıza hareket edebiliriz

İsrail Başbakanı: İran’a karşı kendi başımıza hareket edebiliriz

Salı, 3 Ağustos, 2021 - 16:30
İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Kuzey Sınır Komutanlığı teftişi sırasında askeri liderlerle bir araya geldi (Twitter)

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Umman kıyılarında İsrail tarafından işletilen petrol tankerine yapılan saldırıya yanıt olarak İsrail’in gerekirse İran’a karşı tek başına hareket edebileceğini söyledi.

Bennett, İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi ile birlikte Kuzey Sınır Komutanlığı’nı teftişi sırasında yaptığı konuşmada, “İran’ın gemiye saldırısının hemen ardından ABD, İngiltere ve başka yerlerdeki arkadaşlarımızla istihbarat bilgilerini paylaştık. Saldırının arkasında kimin olduğuna dair hiçbir şüphe yok, ancak her ihtimale karşı sağlam kanıtlar sağladık” dedi.

Başbakan, “İran, güvenliğimizi tehdit eden herkesin ödediği ağır bedeli biliyor. Tahran’da rahat bir şekilde oturup Ortadoğu’yu ateşe veremeyeceklerini anlamaları gerekiyor. O günler geride kaldı” diye konuştu.

İsrail Başbakanı, Avrupa Birliği (AB) temsilcisinin İran’ın yeni Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin göreve başlama törenine katılmasını eleştirdi.

Bennett, “Buradan AB’ye sesleniyorum. Hem insan haklarından bahsedip, hem de yüzlerce muhalifin katilini onurlandıramazsınız” diyerek Reisi’nin bugüne kadar ki en radikal cumhurbaşkanı olduğunu söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya