Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi: Bugün Muharrem ayının ilk günü

Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi: Bugün Muharrem ayının ilk günü

Salı, 10 Ağustos, 2021 - 07:00

Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi, bugünün Hicri 1443 yılının başlamasının habercisi olan Muharrem ayının ilk günü olduğunu açıkladı.

Yüksek Mahkeme tarafından yapılan açıklamada, “Yargıtay Hilal Dairesi, bu yıl Muharrem ayı hilalinin, Hicri 1443 Zilhicce ayının 29’u olan Pazar akşamı görülmesiyle ilgili mahkemelerden aldığı bilgileri gözden geçirdi. İncelemenin ardından Muharrem hilalinin bahsi geçen günün akşamı görüldüğünün ispat edilmediğini içeren 1/1/1443 tarih ve 148 sayılı kararı yayınladı. Buna göre Yargıtay Hilal Dairesi, 9 Ağustos tarihinde Zilhicce ayının tamamlandığını bildirdi” denildi.

Mahkemenin açıklamasında, Muharrem ayının ilk gününün 10 Ağustos (bugün) olduğu bilgisi verilerek, “Yüksek Mahkeme, Yüce Allah’a, Müslümanların O’nun razı olduğu işlerde çalışması, safları ve sözlerinin birleşmesine yardım etmesi, onları koruması ve hidayet etmesi için dua eder” denildi.


Editörün Seçimi

Multimedya