Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

SRMG’den Manga Al Arabia projesi

SRMG’den Manga Al Arabia projesi

Salı, 17 Ağustos, 2021 - 12:00

Suudi Arabistan Araştırma ve Pazarlama Grubu (SRMG), bölgenin ilk Arapça manga dergisi olan Manga Al Arabia’nın lansmanını duyurdu.

Arap ülkelerinde yaşayan yaklaşık 180 milyon kişiyi eğlence amaçlı okumaya çekmeyi amaçlayan proje kapsamında, Manga Al Arabia ve Manga Al Arabia Kids isimli aylık ve haftalık iki dergi dijital formatta sunulacak.

Manga Arabia Kids 10-15 yaş arası çocuklara, Manga Al Arabia ise 16 yaş ve üzeri gençlere hitap edecek. Dergilerin dijital formatı, özel uygulamalar aracılığıyla sunulacak.

SRMG CEO’su Cumana er-Raşid, “Manga Al Arabia, Suudi ve Arap yetenekler tarafından geliştirilen güvenilir bir yerel ve bölgesel içerik kaynağı olmayı amaçlayan kültürel bir projedir. Dergi, kültürümüzden ilham alan ve değerlerimizle uyumlu yaratıcı çalışmalar için güvenli bir alan sağlıyor. Her yaştan tüm aile üyelerine uygun, en yüksek kalitede anlamlı ve ilham verici kültürel içerik sağlamayı amaçlıyor” dedi.

Manga Al Arabia Genel Yayın Yönetmeni Dr. Essam Buhari ise, “Projesi, Suudi Arabistan ve Arap dünyasında yaratıcı eğlence endüstrisi sektöründe bir devrimdir. Hikayeleri ve animasyonlarıyla manga sanatının nesiller boyu büyük etkisinin olduğu bir sır değil. Suudi Arabistan, dünyanın en çok kitap okunan ülkeleri listesinde 11. sırada yer aldı. Manga Al Arabia projesinin lansmanı ile dünya okuma listesinde ilk 5 ülke arasında yer almasını dört gözle bekliyoruz” diye konuştu.

Manga ve anime sanatı, geçen 90’lı yıllarda büyük zorluklarla karşı karşıya kalan Japonya ekonomisinin yeniden inşasına etkin bir şekilde katkıda bulundu.

 


Editörün Seçimi

Multimedya