Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

9 aylık bir kapanmanın ardından Umman sınırlarını yeniden açıyor

9 aylık bir kapanmanın ardından Umman sınırlarını yeniden açıyor

Perşembe, 2 Eylül, 2021 - 07:45
Umman'ın başkentindeki Maskat Uluslararası Havalimanı'nda yolcu akışı (Umman Havalimanları)

Umman Sultanlığı Çarşamba günü, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında ülke genelinde 9 ay boyunca uygulanan seyahat kısıtlamasının ardından hava, kara ve deniz sınırlarını yeniden açmaya başladı.

Bu kapsamda alınan yeni önlemler doğrultusunda dünyanın dört bir yanından gelen yolcular için karantina şartı kaldırılarak ülkeye varıştan önce ve sonra PCR testi yaptırması gerekiyor.

Umman’da iki doz Kovid-19 aşısı olmuş kişiler, iç hat ve dış hat seyahatlerini ülkedeki havalimanları üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Yüksek Komisyon'un, AVM’lerin, restoranların ve diğer ticari faaliyetlerin yanı sıra kültürel, spor ve grup etkinliklerine katılmak da dahil olmak üzere devlet dairelerine ve özel sektör işletmelerine erişimde aşı şartı dün yürürlüğe girdi.

Yüksek Komisyon ayrıca aşının alınması koşuluyla tüm kamu sektörü çalışanların %100’nün işe geri döndüğünü duyurdu.


Editörün Seçimi

Multimedya