Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Halkı Kovid-19 aşısı olmaya çağıran Merkel: Bizler kobay fareleri değiliz

Halkı Kovid-19 aşısı olmaya çağıran Merkel: Bizler kobay fareleri değiliz

Salı, 7 Eylül, 2021 - 14:45
Almanya Başbakanı Angela Merkel (DPA)

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Alman vatandaşlarına, koronavirüs (Kovid-19) aşısı olma çağrısını yineledi.

Alman Haber Ajansı’nın (DPA) haberine göre Merkel, bugün, Alman Federal Meclisi’nde (Bundestag) yaptığı konuşmada, “Aşı olarak bu salgından bir çıkış yolu bulma konusunda kendinize ve toplumumuza çok önemli bir katkı sağlıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Aşıların güvenliği olduğunu vurgulayan Merkel, “Elbette hiçbirimiz aşı yaptırarak kobay fareleri olmadık ve olmayacağız. Almanya'daki aşılar, gerekli klinik testlerin tüm aşamalarından ve tüm onay süreçlerinden geçmiştir” dedi.

Almanya Maliye Bakanı ve Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) başbakan adayı Olaf Scholz da son zamanlarda yaptığı açıklamalarda, Kovid-19’a karşı aşı olunması için güçlü ifadeler kullandığı çağrılarda bulundu.

Scholz geçtiğimiz Cuma günü, ‘NRW’ adlı yerel radyo istasyonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şimdiye kadar 50 milyon insan iki doz aşı oldu. Şuana kadar bekleyenler, hepimizi kobay yerine koydu. Bu 50 milyondan biri olarak onlara şunu söylüyorum: Her şey yolunda, lütfen gidip aşı olun!”


Editörün Seçimi

Multimedya