Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’da günlük vaka sayıları son 9 ayın en düşük seviyesine geriledi

Suudi Arabistan’da günlük vaka sayıları son 9 ayın en düşük seviyesine geriledi

Perşembe, 9 Eylül, 2021 - 17:00
Suudi Arabistan'daki aşı merkezlerinden biri (SPA)

Suudi Arabistan’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka ve aktif vaka sayılarındaki düşüş devam ederken, günlük vakalar son 9 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde 103 kişide daha koronavirüs tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 545 bin 727’ye yükseldiğini bildirdi.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, 589’u ağır hasta olmak üzere ülkedeki aktif vaka sayısının 2 bin 387’ye gerilediği belirtildi.

Bakanlığa göre, 195’i son bir günde olmak üzere şu ana kadar 534 bin 834 kişi iyileşirken, son 24 saatte 6 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı ise 8 bin 604’e yükseldi.

Sağlık Bakanlığı ayrıca, vatandaşların günün her saatinde bilgi edinmek, sağlık hizmeti almak ve koronavirüs hakkındaki gelişmeleri öğrenmek için 937 nolu danışma hattını aramasını tavsiye etti.


Editörün Seçimi

Multimedya