Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, oturma izinleri ve vize sürelerini Kasım ayına kadar uzattı

Suudi Arabistan, oturma izinleri ve vize sürelerini Kasım ayına kadar uzattı

Cumartesi, 11 Eylül, 2021 - 09:15
Suudi Arabistan, oturma izinleri ve vize sürelerini Kasım ayına kadar uzattı (SPA)

Suudi Arabistan Pasaportlar Genel Müdürlüğü ülkedeki sakinlerinin oturma izinlerini ve vizelerinin geçerlilik süresini uzattı. Kral Selman bin Abdulaziz’in emirleri doğrultusunda oturma izinleri ve vize süreleri 30 Kasım tarihine kadar ücretsiz bir şekilde uzatıldı.

Vize sürelerinin Ulusal Bilgi Merkezi ile iş birliği içinde Pasaport Departmanı tarafından otomatik olarak uzatıldığı belirtildi. Oturma izni ve vizelerin Suudi Arabistan dışında yaşayanlar için de uzatıldığı açıklandı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle seyahat yasağı getirilen ülkeler ve 30 Kasım tarihinde seyahat yasağı kaldırılacak diğer ülkelerdeki kişilerin vizelerinin geçerlilik süreleri de uzatıldı.

Suudi Arabistan’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka ve aktif vaka sayılarındaki düşüş devam ederken, günlük vakalar son 9 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde 103 kişide daha koronavirüs tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 545 bin 727’ye yükseldiğini bildirdi.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, 589’u ağır hasta olmak üzere ülkedeki aktif vaka sayısının 2 bin 387’ye gerilediği belirtildi.

Bakanlığa göre, 195’i son bir günde olmak üzere şu ana kadar 534 bin 834 kişi iyileşirken, son 24 saatte 6 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı ise 8 bin 604’e yükseldi.

Sağlık Bakanlığı ayrıca, vatandaşların günün her saatinde bilgi edinmek, sağlık hizmeti almak ve koronavirüs hakkındaki gelişmeleri öğrenmek için 937 nolu danışma hattını aramasını tavsiye etti.

Yapılan açıklamada Kovid-19’un etkilerinden kurtulmak ve pandemi ile mücadele etmek için alınan tedbirlere uyulması ve iki doz aşı olması gerektiği belirtildi.


Editörün Seçimi

Multimedya