Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arap Koalisyonu: Husilerin Suudi Arabistan'a gönderdiği SİHA imha edildi

Arap Koalisyonu: Husilerin Suudi Arabistan'a gönderdiği SİHA imha edildi

Cumartesi, 11 Eylül, 2021 - 16:15
Husilere ait SİHA (arşiv)

Yemen'de meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu güçleri, İran destekli darbeci Husilerin Suudi Arabistan'ın Hamis Muşayt şehrine gönderdiği silahlı insansız hava aracının (SİHA) imha edildiğini duyurdu.

Açıklamada, koalisyon güçlerinin, saldırı girişimleri karşısında sivillerin korunması için gerekli önlemleri aldığı ve uyguladığı ifade edildi.

Arap Koalisyonu, "Sivilleri ve sivil nesneleri düşmanca saldırılardan korumak için operasyonel önlemler alıyor ve uyguluyoruz” dedi.

New York'taki Suudi Arabistan’ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği heyeti, Krallığın Güvenlik Konseyi'ne Husilerin doğu bölgesi Cizan ve Necran'a yaptığı son saldırıyla ilgili olarak bilgi verdi. 

Heyet, Suudi Arabistan'a yönelik Husi saldırılarının Birleşmiş Milletler'in Yemen'de kapsamlı bir siyasi çözüme ulaşma çabalarını tehdit ettiğine dikkati çekerek, Güvenlik Konseyi'ni bu tür eylemleri şiddetle kınamaya çağırdı.

Suudi Arabistan, geçtiğimiz Perşembe günü, Husiler tarafından Hamis Muşayt'a gönderilen SİHA'yı imha etmeyi başarmıştı. 

  


Editörün Seçimi

Multimedya