Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Türkiye, Lübnan'da yeni hükümetin kurulması konusunda varılan anlaşmayı memnuniyetle karşıladı

Türkiye, Lübnan'da yeni hükümetin kurulması konusunda varılan anlaşmayı memnuniyetle karşıladı

Cumartesi, 11 Eylül, 2021 - 17:00
Fotoğraf: AA

Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'da yeni hükümetin kurulması konusunda anlaşma sağlanmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Lübnan’da 13 aydır devam eden hükümet kurma sürecinde önemli bir adım atılarak, Başbakan adayı Necip Mikati liderliğinde kurulacak yeni Kabine üzerinde anlaşma sağlanmasından büyük memnuniyet duyuyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Lübnan’ın karşı karşıya bulunduğu sınamalarla etkin biçimde mücadele edebilmesini teminen, hükümetin bir an önce güvenoyu alarak göreve başlayabilmesi temennisi iletilen açıklamada, Türkiye'nin Lübnan’ın ve Lübnan halkının refah, istikrar ve güvenliği için elden gelen desteği vermeyi sürdüreceği vurgulandı.

Lübnan'da 26 Temmuz'da hükümeti kurma görevini alan eski Başbakan Mikati, dün Müslüman ve Hristiyan partileri temsil edecek kabine için Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile anlaştığını duyurmuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya