Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Nüfusun yüzde 48'inin iki doz aşısı tamamlandı

Suudi Arabistan: Nüfusun yüzde 48'inin iki doz aşısı tamamlandı

Cumartesi, 11 Eylül, 2021 - 17:00
Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan, ülkede yaklaşık 40 milyon doz aşı yapılmasıyla birlikte toplumsal bağışıklığı sağlama yolunda ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Suudi Arabistan’da nüfusun yaklaşık yüzde 48'i iki doz aşısını tamamlamış durumda.

Sağlık Bakanlığı, koronavirüsten korunmak ve komplikasyonları azaltmak için önleyici tedbirlere bağlı kalmaya devam etmenin ve iki doz aşı yaptırmanın önemini vurguladı.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde 83 kişide daha koronavirüs tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 545 bin 912’ye yükseldiğini bildirdi.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, 528’i ağır hasta olmak üzere ülkedeki aktif vaka sayısının 2 bin 312 olarak kaydedildiğini belirtti.

Bakanlığa göre, 75’i son bir günde olmak üzere şu ana kadar 534 bin 983 kişi iyileşirken, son 24 saatte 7 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı ise 8 bin 617’ye yükseldi.

Sağlık Bakanlığı ayrıca, vatandaşların günün her saatinde bilgi edinmek, sağlık hizmeti almak ve koronavirüs hakkındaki gelişmeleri öğrenmek için 937 nolu danışma hattını aramasını tavsiye etti.


Editörün Seçimi

Multimedya