Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Putin’den karantina açıklaması: 'Çevremde bile bu virüsle ilgili sorunlar baş gösterdi'

Putin’den karantina açıklaması: 'Çevremde bile bu virüsle ilgili sorunlar baş gösterdi'

Salı, 14 Eylül, 2021 - 15:45
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin (AP)

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün Kremlin’de Rus Olimpiyat Takımı ile gerçekleştirdiği toplantıda koronavirüs pandemisi nedeniyle karantinaya girme olasılığı olduğunu söyledi.

Putin ülkede tartışmalara neden olan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ne yazık ki şu an biz de buna karşı savunmasızız. Doktorlar durumu inceliyorlar. Çevremde bile bu virüsle ilgili sorunlar baş gösterdi. Gerçekten neler olduğunu öğrenmemiz gerek. Sanırım yakında karantinaya girmek zorunda kalacağım. Çevremde hasta olan çok insan var.”

Ardından Devlet Başkanlığı Sözcüsü Dmitry Peskov söz konusu açıklamanın etkisini azaltmaya çalışarak “Başkan, karantinadan mecazi olarak bahsediyor” dedi. Kremlin’in açıklaması, Putin’in sağlık durumu hakkında sosyal medyada çıkan spekülasyonlar sonrasında geldi. Ancak Putin’in açıklamasının, perşembe günü başlayacak olan Şanghay Örgütü zirvesine yönelik hazırlıklar üzerinde etkili olmasının beklendiği görüşü hakim. 


Editörün Seçimi

Multimedya