Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Netanyahu’nun yolsuzluk davasındaki bir tanık Yunanistan’da uçak kazasında hayatını kaybetti

Netanyahu’nun yolsuzluk davasındaki bir tanık Yunanistan’da uçak kazasında hayatını kaybetti

Salı, 14 Eylül, 2021 - 16:45
İsrail eski Başbakanı Binyamin Netanyahu (AP)

İsrail polisi, eski Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun yolsuzluk davasındaki tanıklardan biri olan Haim Geron ve eşinin tatilde oldukları Yunanistan’da bir uçak kazasında hayatını kaybettiğini açıkladı.

Polis, ön soruşturma sonuçlarına göre kazanın özel uçaktaki teknik bir arızadan kaynaklandığını dile getirirken, Yunan ordusu uçağın yerini tespit etmek ve kurtarma operasyonunu tamamlamak için afet bölgesine bir ekip gönderdi.

Hayfa’da tanınmış bir işletme sahibi olan Haim Geron, İletişim Bakanlığı’nda mühendislikten sorumlu eski genel müdür yardımcısıydı.

Geron, Netanyahu’nun telekomünikasyon şirketi Bezeq’e tanıdığı ayrıcalıklar karşılığında aynı şirkete ait Walla adlı internet gazetesinde hakkında olumlu haberler yazılmasını istemekle suçlandığı, ‘Dosya 4000’ olarak bilinen davadaki 300 tanıktan biri.


Editörün Seçimi

Multimedya