Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Johnson yeni bir kapanmadan kaçınmak için üçüncü doz aşılara güveniyor

Johnson yeni bir kapanmadan kaçınmak için üçüncü doz aşılara güveniyor

Salı, 14 Eylül, 2021 - 16:15
İngiltere Başbakanı Boris Johnson (Reuters)

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı daha fazla kısıtlama uygulanmasını önleme çabalarının bir parçası olarak üçüncü takviye doz aşılara güveniyor.

Ülkede 70 yaş üstü ve en savunmasız gruplardan başlayarak, 50 yaşın üzerindeki tüm kişilerin üçüncü doz aşı olması planlanıyor.

Pfizer/BioNTech aşısının üçüncü dozu, yaşlılara sağladığı korumanın zamanla azalacağı korkusuyla ikinci dozu aldıktan en az 6 ay sonra verilecek.

Ancak uzmanlar salgın çıkmazından kurtulmanın henüz bir yolu olmadığı konusunda uyarırken, grip salgınıyla aynı zamanda koronavirüs vakalarında artış yaşanacağına dair korkular var.

İngiltere’de Aşılama ve Bağışıklama Ortak Komitesi (JCVI), bakanlara takviye aşı hakkında tavsiyelerde bulundu ve hükümet bugün İngiltere’deki aşı yaklaşımını ana hatlarıyla açıklayacak.

Bloomberg’in haberine göre, Londra’da çalışanların yarısından fazlası, 18 ayın ardından finans ve ticaret bölgesindeki ofislerine döndü.

Son aylarda ofislerine dönenlerin sayısı giderek arttı ve artık birçok işveren, çalışanlarını haftada en az birkaç gün işe gelmeye zorluyor.


Editörün Seçimi

Multimedya