Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya yeni bir füze savunma sistemini başarıyla test etti

Rusya yeni bir füze savunma sistemini başarıyla test etti

Cuma, 17 Eylül, 2021 - 12:15
Rus kuvvetleri, Belarus ile yapılan Zapad 2021 ortak tatbikatında (AP-Arşiv)

Rusya Savunma Bakanlığı, Havacılık ve Uzay Kuvvetleri’nin Kazakistan’ın Sary-Shagan deneme sahasında yeni bir füze savunma sistemi denediğini açıkladı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Rusya Havacılık ve Uzay Kuvvetleri Hava Savunma ve Füze Savunma biriminden bir ekip, Stratejik Füze Kuvvetleri’nin Kazakistan’daki Sary-Shagan test sahasında yeni bir füze savunma sisteminin testini başarıyla gerçekleştirdi” denildi.

Rusya Havacılık ve Uzay Kuvvetleri Füze Savunma biriminin komutanı Tümgeneral Sergey Grabchuk, “Bir dizi testten sonra yeni füze savunma sisteminin füzesi, beklenen parametreleri güvenilir bir şekilde doğruladı. Savaş ekipleri, belirlenen hedefi vurma görevleriyle başarılı bir şekilde gerçekleştirdi ve beklenen hedefe ulaştı” dedi.

Havacılık ve Uzay Kuvvetleri Komutanı Albay General Sergey Surovikin, Temmuz 2020’de Krasnaya Zvezda gazetesine verdiği röportajda, Moskova ve Merkezi Sanayi Bölgesi’ni koruyan bir füze savunma sistemine dair testlerin sürdüğünü söylemişti.


Editörün Seçimi

Multimedya