Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD'nin aradığı 22 yaşındaki YouTuber Petito'nun şimdi de nişanlısı kayıp

ABD'nin aradığı 22 yaşındaki YouTuber Petito'nun şimdi de nişanlısı kayıp

Cumartesi, 18 Eylül, 2021 - 14:00
Ailesi, Brian Laundrie'den 5 gündür haber alınamadığını söyledi (Instagram/gabspetito)

ABD'de nişanlısıyla çıktığı geziden sonra haftalardır kendisinden haber alınamayan genç kadının ardından erkek arkadaşı da ortadan kayboldu.

New York eyaletinin Long Island bölgesinde yaşayan Gabby Petito, nişanlısı Brian Laundrie'yle birlikte haziran sonuna doğru ülkeyi gezmek için yola çıkmıştı.

22 yaşındaki genç kadın gezisi sırasında ailesiyle düzenli olarak konuşmasına rağmen iletişim ağustos sonlarında aniden kesilmişti.

Hakkında 11 Eylül'de kayıp ihbarı verilen kadın, yerel ve federal ekipler tarafından hâlâ aranıyor.

Petito'dan haber alınamazken, Laundrie eylülde evine dönmüştü. Güvenlik güçleri ve Petito'nun ailesiyse Laundrie ve ailesinden bilgi almaya çalışmış fakat ne genç kadının nişanlısı ne de ailesi açıklamada bulunmuştu.

Öte yandan, Florida eyaletindeki North Port Polisi şimdi de 23 yaşındaki Laundrie'den haber alınamadığını açıkladı.

Polis sözcüsü Josh Taylor açıklamasında, "Laundrie ailesinin avukatı cuma günü FBI görevlilerini aradı ve Brian'ın kaybolduğunu söyledi. Aile Brian'ı salı gününden beri görmediğini söyledi" ifadelerini kullandı.


Cuma günü Laundrie'nin evine giden polis ekipleri, aile fertleriyle yaklaşık 2,5 saat görüştü.

Bu sırada  Laundrie'nin evinin önünde toplanan ve ailenin soruşturmaya destek vermemesini eleştirerek "Gabbie nerede?" sloganlarıyla protesto düzenleyen bir grup, genç kızın nişanlısının içerde saklandığını düşünerek "Onu dışarı çıkarın!" diye tezahürat yaptı.

Hakkında resmi bir dava açılmadığı için Laundrie bir suçlu olarak değil, nişanlısı Petito gibi FBI tarafından kayıp bir kişi olarak aranıyor.
Independent Türkçe, New York Post, Washington Post


Editörün Seçimi

Multimedya