Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Binanın duvarlarından yüzlerce yarasanın çıktığı anlar kameralara yansıdı

Binanın duvarlarından yüzlerce yarasanın çıktığı anlar kameralara yansıdı

Pazar, 19 Eylül, 2021 - 15:30
Sosyal medyada viral olan videoya yapılan yorumlarda bir kullanıcı şaşkınlıkla "Bunların hepsi oraya nasıl sığmış?" diye sordu (Pixabay)

ABD'de bir ofis binasından çıkan yüzlerce yarasa görüntülendi. 

Kaliforniya eyaletindeki bir ofis binasından çekilen görüntüler, 15 Ağustos'ta sosyal medya kullanıcısı Ashley Michele tarafından TikTok'a yüklendi.

"Yüzlerce yarasa ofis binamızın içinde yaşıyormuş" mesajıyla paylaşılan videoda pencereyle binanın sütunu arasındaki boşluktan hızlıca bir sürü yarasanın çıktığı görülüyor.

Bir TikTok kullanıcısı, yaklaşık 550 bin beğeni alan ve 19 bin kez paylaşılan videoya "Yarasaları seviyorum ama kimse beni uyarmadan bunları bir anda görsem çığlık atardım" dedi.

Bir başka kullanıcı da şaşırarak "Bunların hepsi oraya nasıl sığmış?" yorumunu yaptı.

Binadakiler, yaban hayatı yetkilileriyle iletişime geçerek farklı zamanlarda çıkan yarasaların binayı tamamen terk etmeleri için birkaç hafta bekledi. Daha sonra yetkililer yarasaların tekrar binaya girmemesi için çıktıkları yerleri özel malzemelerle doldurarak kapattı. 

Kraliyet Kuşları Koruma Derneği, yarasaların genelde binalara zarar vermediğini söyleyerek, hayvanların herhangi bir ses yapmadığını, koku bırakmadığını ve avlarını binalara getirmediğini söyledi.
Independent Türkçe, Newsweek, Washington Newsday


Editörün Seçimi

Multimedya