Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ve Hindistanlı mevkidaşı ikili ilişkileri görüştü

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ve Hindistanlı mevkidaşı ikili ilişkileri görüştü

Yeni Delhi, Riyad'ın yeni tip koronavirüs kriziyle mücadelesini takdir ediyor
Pazartesi, 20 Eylül, 2021 - 08:00
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Farhan, Hindistan Dışişleri Bakanı Subrahmanyam Jaishankar ile Pazar günü Yeni Delhi'de gerçekleşen görüşmeleri sırasında bir kare (SPA)

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah, Pazar günü Yeni Delhi'de Hindistanlı mevkidaşı Subrahmanyam Jaishankar ile görüştü.

İki bakan, ortak çıkarları ilgilendiren bölgesel ve uluslararası konularda ortak eylem ve ikili koordinasyonun geliştirilmesinin yanı sıra, uluslararası barış ve güvenliği teşvik edecek diğer konular hakkında görüşmeler gerçekleştirdi.

Bakanlar, iki dost ülke ve halk arasındaki güçlü tarihi ilişkilere değindikleri görüşmede, her iki ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele çabalarını masaya yatırdı. Bakan Jaishankar, Suudi Arabistan’ın tıbbi yardım sağlayarak Hindistan’ın pandemiyle mücadelesinde göstermiş olduğu desteğe övgüde bulundu.

Bakanlar, 2030 Vizyonu ışığında, Suudi Arabistan ile Hindistan arasındaki siyasi ve ekonomik işbirliğini ve yatırımları güçlendirmenin yollarını ele aldı.

Ayrıca görüşmede, Prens Muhammed bin Selman’ın toprağı ve doğayı koruma konusunda bölgenin çehresini değiştirecek ‘Yeşil Suudi Arabistan’ ve ‘Yeşil Ortadoğu’ girişimleri de ele alındı.


Editörün Seçimi

Multimedya