Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Uzay Otoritesi, Space Hackathon için kayıtların açıldığını duyurdu

Suudi Arabistan Uzay Otoritesi, Space Hackathon için kayıtların açıldığını duyurdu

Pazartesi, 20 Eylül, 2021 - 08:30
Suudi Arabistan ilgilenenlere Space Hackathon’a katılma fırsatı veriyor (Suudi Arabistan Uzay Otoritesi)

Suudi Arabistan Uzay Otoritesi, NASA Uluslararası Uzay Uygulamaları Yarışması’na katılmak isteyenlere yönelik 30 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan ‘Space Hackathon’ için kayıtları başlattı.

Uzay Otoritesi, Space Hackathon aracılığıyla NASA verilerinden yararlanan ve 48 saati geçmeyen bir süre içerisinde çözüme kavuşturulabilecek zorluklarla yüzleşecek sanal ekipler oluşturmayı amaçlıyor.

Space Hackathon katılımcılarını 200 bin riyal değerinde ödüller sunarak yenilik yapmaları yönünde motive edecek Uzay Otoritesi, NASA Uluslararası Uzay Uygulamaları Yarışması’na katılmak isteyenler için ayrıca 19 Eylül-1 Ekim tarihleri ​​arasında atölye çalışmaları düzenleyecek.

Geliştirici ve uygulama programcısı Muhamed Nafadi, zorluğu, hedefleri ve yolculuğu gözden geçirmelerine yardımcı olurken, oyun tasarımcısı Muhammed et-Tayyar, ‘Video Oyunu Tasarım ve Geliştirme’ konulu bir atölye çalışması yapacak.

Space Hackathon fikri, katılımcıları uzay verileri aracılığıyla yeni yöntemler ve çözümler geliştirmeleri ve Ekim ayı başlarında iki gün boyunca düzenlenecek olan NASA Uluslararası Uzay Uygulamaları Yarışması’na katılmaları yönünde motive etmeyi içeriyor.

Her yıl 150 ülkeden 5 uluslararası uzay ajansı NASA Uluslararası Uzay Uygulamaları Yarışması’na katılıyor ve 26 binden fazla katılımcı 2 bin 300’den fazla proje sunuyor.


Editörün Seçimi

Multimedya